Kiirkalasalat

Keetsin viis kartulit, millest neli läks salatisse ja üks jäi tagavaraks (et kui on vaja näiteks homme pikendada või midagi muud teha), hakkisin ühe väikese sibula ja kaks apelsini, segasin sardinellakonserviga (ja skumbriakonservi päraga) ära. Maitseks-kastmeks mädarõigast, salveid, hästi natuke piparmünti, majoneesi, tiba soola.

Minu hinnang? Maitse oli hea, konsistents vedelavõitu, st midagi oleks võinud veel olla, mis kastet enda sisse imeks, praegu meenutas natuke juba külmsuppi. Piparmünt maitses järjekordselt toredasti, A. käest pole jõudnud küsida, mis tema arvab, aga ta ei kurtnud.

Vedelusmure lahendamine on päris huvitav ülesanne, sest esimene, mis pähe tuleb, on “rohkem kartulit”, aga kuidas panna rohkem kartulit nii, et maitse ei lahjeneks? Tegelikult võin homme järele proovida, üks keedukartul jäi ju veel tagavaraks.

Võimalik, et see ülesanne kartulitega ei lahendugi ja sellist salatit tuleks pigem makaronidega teha (makaronidel on hämmastav imamisvõime). Või riisiga (aga kui nende vahel valida, maitseks mulle makaronidega paremini). Või lahendub küll kartulitega, aga kalakonservist tuleks kala nii hoolikalt salatisse õngitseda, et vedelikku sugugi kaasa ei tuleks. Aga eriti sellel sardinellakonservil oli leem kohutavalt maitsev, nii et kui peab valima kartulite ja leeme vahel, siis ma valin vist leeme ja kombineerin seda makaronidega.

Mul on ka tunne, et siia oleks täienduseks jube hästi värske apteegitill sobinud. Sest ta sobib kalaga nagunii ja apelsiniga ka. Noh, teinekord saab sedagi katsetada.

———————————————————————–

PS: A. ütles, et talle maitses. Võimalik, et liigne vedelus läks temast lihtsalt mööda, sest selleks ajaks, kui tema sõi, olid kartulid mahlakesed enda sisse imenud.

Ma tõin pärast ühe allah. kuumsuitsuskumbria ja pikendasin salati viimast otsa (mis tõepoolest oli juba parema konsistentsiga), nii maitses mulle rohkem (korraga kaks head asja: rohkem tahkust ja rohkem kala). Ahjaa, natuke hakitud õuna panin kah sisse, et tasakaalustada.

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s